عوامل موثر در کیفیت داخلی تخم مرغ پوسته

نکات مهم برای انتخاب بهترین غذای مرغداری برای تولید مرغ و تخم مرغ سالم

انتخاب بهترین غذای مرغداری برای تولید مرغ و تخم مرغ سالم

به منظور دستیابی به حداکثر عملکرد و سود در تولید تخم مرغ، مرغ های تخمگذار باید از روزهای صفر تا پایان دوره تخم مرغ با خوراک مناسب برای عملکرد و سن در شرایط ایده آل تغذیه شوند. در این مقاله به نکات حائز اهمیت در انتخاب بهترین غذای مرغداری برای تولید مرغ و تخم مرغ سالم می پردازیم.

اولویت تغذیه چیست؟

در فرآیند بهترین غذای مرغداری تغذیه تخم مرغ و جوجه که از روز صفر شروع می شود، باید از هفته هشتم با خوراک مرغ ادامه یابد. از نظر پایداری تولید تخم مرغ در سطح بالا، پرورش جوجه های سالم با کیفیت خوب و ذخایر کافی بدن باید در اولویت باشد. به منظور حفظ عملکرد تولید مرغ و تخم مرغ صادراتی سالم، تغذیه باید با رعایت شرایط تغذیه حیوانات انجام شود. برای تولید سالم و با کیفیت در شرکت های تولید تخم مرغ، باید از دوره جوجه مقوله ی بهترین غذای مرغداری را دنبال کرد.
به عنوان یک اولویت، انتخاب نژادهای با کیفیت باید اساس کار را تشکیل دهد. نظارت بر وزن جوجه ها باید به طور منظم هر هفته انجام شود و عملکرد گله باید دائماً تحت نظر باشد.
جوجه های زیر یا بالاتر از وزن مورد نظر باید بررسی شوند و طبق برنامه رژیم غذایی مناسب به وزن مورد نظر برسند. اما جدای از بهترین غذای مرغداری، گرما، هوا، آب و نور مناسب باید با رعایت نیازهای حیوانات تأمین شود.
در اواخر دوره پلت، رشد حیوانات باید دنبال شده و از خروج زودهنگام جلوگیری گردد. ورود تخم مرغ باید با در نظر گرفتن ویژگی های نژاد و وزن گله تنظیم شود.
وزن بدن مرغ و وزن تخم مرغ با توجه به ویژگی های نژاد باید دائماً تحت نظر باشد و تحت کنترل قرار گیرد و در عین حال، شرایط تولید باید مطابق با نیازهای حیوانات به گونه ای باشد که حیوانات تخم گذار را در معرض استرس قرار ندهد.

pic 1 - نکات مهم برای انتخاب بهترین غذای مرغداری برای تولید مرغ و تخم مرغ سالم

تغذیه و جیره غذایی مرغ

تغذیه مرغ

موفقیت در تجارت مرغ ژنتیکی خوب در برنامه تغذیه خوب با بهترین غذای مرغداری امکان پذیر است. به عنوان بزرگترین مشکل در نوع کسب و کار که سودآوری تجاری آن بالاست، عوامل محیطی می توانند باعث شکسته شدن مقاومت دام های آزاد در برابر بیماری ها شوند. مهم است که برنامه واکسیناسیون و پیگیری بیماری مرغ ها به طور مداوم توسط دامپزشک بررسی شود.

کنترل منطقه زیر کشت در خاک

یک برنامه غذایی دقیق باید در مرغداری دنبال شود. مرغ ها قادرند فلزات سنگین را از خاک خارج کرده و در عین حال، می توانند گیاهان سبز بیشتری مصرف کنند. در صورت وجود منطقه زیر کشت در خاک، باید تحت کنترل باشد، در غیر این صورت، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ ماده خارجی مضری در خاک برای حیوانات وجود ندارد.
در عین حال، اگر نهاده های اضافی غیر از خوراک کارخانه داده شود، باید کنترل مواد اولیه (یونجه، پوست میوه های گندم و غیره) به طور مداوم کنترل شود و باید مراقب بود که کپک زده نشوند.

کنترل مقدار غذا

از طرف دیگر، باید در مصرف بهترین غذای مرغداری مراقب بود که جوجه ها غذای غلیظ مصرف نکنند و غذای بیش از حد مصرف نکنند ؛ چرا که ممکن است مشکلات گوارشی در جوجه ها ایجاد شود. برای عملکرد خوب و افزایش، مقدار خوراکی که به مرغ ها داده می شود باید تحت کنترل باشد و وزن حیوانات باید با نظارت مداوم بر عملکرد آنها تنظیم گردد. اگر مواد اولیه دیگری به غیر از خوراک کارخانه داده شود، باید بررسی آنها با توجه به عملکرد مرغ انجام شود.

شرایط مراقبت و تغذیه مناسب

امروزه گوشت مرغ به دلیل ارزان بودن، کم چرب بودن و پروتئین زیاد و ویژگی هضم آسان، مورد استقبال مردم قرار دارد. این واقعیت که فرایند تولید به اندازه 45-42 روز کوتاه است، عامل تغذیه در تغذیه جوجه های گوشتی را نشان می دهد. اکنون بسیاری از نژادهای جوجه های گوشتی توسعه یافته اند و از نظر عملکرد، وزن مرغ را می توان در محدوده 2500 تا 3000 گرم در 45-40 روز به دست آورد. دستیابی به این ایده آل در شرایط مراقبت و تغذیه مناسب با بهترین غذای مرغداری کار دشواری نیست.

pic 2 - نکات مهم برای انتخاب بهترین غذای مرغداری برای تولید مرغ و تخم مرغ سالم

تغذیه مرغ تخم گذار و بهترین غذای مقوی برای تخمگذاری

تغذیه از همان شروع باید ایده آل باشد

شروع خوب برای جوجه ها مهم است. باید شرایط محیطی مناسب و محتویات مغذی مناسب با بهترین غذای مرغداری برای ایجاد اشتهای جوجه ها ایجاد شود. بنابراین تغذیه جوجه با ترکیب پروتئین بالا در محدوده روزهای اول ضروری است. جوجه هایی که پریود اولیه مناسبی ندارند وزن بیشتری کاهش داده و در برابر عوامل بیماری مقاومت کمتری از خود نشان می دهند.
تغییر رژیم غذایی با بهترین غذای مرغداری به دلیل افزایش نیازهای انرژی و اسید آمینه پس از عبور جوجه به مرغ، بسیار مهم است. به منظور کاهش مصرف یا رشد خوراک، نور مورد نیاز جوجه ها متناسب با نیاز هوا و آب آنها داده می شود و در عین حال، انتقال بین خوراک شروع کننده و خوراک پرورش دهنده باید به طور دقیق و قابل اطمینان تأمین گردد.
در آخرین دوره، پس از روز بیست و پنجم، تغذیه های نهایی باید داده شود. خوراک های تکمیل کننده به گونه ای تولید می شوند که انرژی متناسب با پروتئین و رشد استخوان را مطابق با افزایش وزن روزانه تامین می کند.
با این حال، استفاده از این بهترین غذای مرغداری، که برای سودآوری بالا در پایان کشتار تولید می شود، در زمان مناسب و روزهای مناسب هم برای سلامت حیوانات مهم است و هم از نظر عملکرد خوب و تبدیل به گوشت حداکثر عملکرد را ارائه می دهد.

انتخاب خوراک مرغ چگونه باید باشد؟

بسته به اندازه مرغ، این مقدار کمی متفاوت است. انتخاب خوراک مرغ از بهترین غذای مرغداری نقش مهمی در سلامت آن دارد. به عنوان مثال ؛ غذای غلات کوچک تر باید برای جوجه ها ترجیح داده شود. باید هضم آن آسان و سرشار از پروتئین باشد.
غذاهایی که پروتئین زیادی ندارند در طول دوره تخمگذاری داده می شوند، در حالی که غذاهای جداگانه باید در طول دوره تخم مرغ انتخاب شوند. گاهی اوقات، دانه ها می توانند به خوراک اضافه شوند. باید از غذاهای هورمونی اجتناب کرد و غذاهای ارگانیک از بین بهترین غذای مرغداری استفاده شوند.
برای خرید تخم مرغ نطفه دار  صادراتی می توانید با کارشناسان اروم صادرات تماس حاصل فرمایید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *